Přebor Prahy mladšího žactva ve vícebojích

02.10.2017 07:48, Autor: Jiří Hejbal

Na státní svátek 28.9. se na Podvinném mlýně konal Přebor Prahy mladšího žactva ve vícebojích, konkrétně v pětiboji sestávající z disciplín 60 m př., kriket, 60 m, dálka, 800 m. Stodůlky přijelo reprezentovat 6 atletů z celkového počtu 163 přihlášených.
Podle časového pořadu závodily nejdříve dívky, které byly rozděleny do 4 skupin. Jako první se na start postavila Eliška Adamková, které se nejvíce dařilo na tratích 60 m (9,28) a 800 m (3:00,55). Eliška celkově nasbírala 1391 bodů a umístila se na 63. místě ze 100 dívek. Dále bojovala Hedvika Malečková, která sbírala body především v 60 m př. (13,25) a kriketu (28,24). Po pěti disciplínách měla připsáno 1084 bodů, což znamenalo 79. místo. Jako poslední stodůlecká atletka startovala Júlia Novotná, Julča předvedla skvělé výkony ve všech bězích. Na 60 m (8,97), 60 m př. (11,83) a 800 m (2:52,23), i díky dobrému kriketu a dálce se celkově umístila s 2032 body na krásném 16. místě.

Po dívkách přišel na řadu pětiboj chlapců. Nejdříve se představili Péťa Moucha a Tomáš Kroa. Péťa dobře zaběhl překážky (12,53) i 800 m (3:00,83) a v součtu všech disciplín získal 834 bodů, což znamenalo 48. místo z 63 závodících chlapců. Tomášovi se také povedl běh na 800 m (2:58,38) a k tomu ještě kriket (41,31), zařadil se tak na 39. místo s 990 body.

Na závěr dne se představila silná druhá skupina s Vojtou Sellnerem. Vojta si od začátku vedl skvěle, 60 m př. zaběhl v čase 9,90 s a už od druhé disciplíny kriketu (66,13) se ujal vedení. Po kriketu přišla na řadu hladká 60 (8,32) následovaná dálkou, kde Vojta přeskočil pět metrů (5,01) a v boji o 1. místo zůstali jen dva závodníci. O jejich vítězství rozhodla 800, kde Vojta musel doběhnout v blízkosti soupeře z Aktisu, což se podařilo a vystoupal si tak v novém osobním rekordu 2348 bodů na nejvyšší stupínek s titulem Přeborník Prahy.

Všem závodníkům gratulujeme, viděli jsme úžasné výkony doprovázené překonáním mnoha osobních rekordů.

| Autor: Jiří Hejbal