O nás

Oddíl lehké atletiky TJ Sokol Stodůlky je sportovním oddílem působícím ve svém regionu již od roku 1987. Za tu dobu se zde vytvořila poměrně široká členská základna, která pokrývá věkové kategorie od nejmladší přípravky až po kategorie dospělých. V atletické přípravě, především pak v žákovských kategoriích, se vychází z pestré všestranné sportovní činnosti, která je důležitým předpokladem nejen pro další atletický rozvoj, ale i pro vytváření obecně kladného vztahu k pohybu a ke sportu vůbec.

Pro svou činnost oddíl využívá v zimě dvě tělocvičny základní školy Trávníčkova, určené pro mladší atlety a tělocvičnu ve starých Stodůlkách určenou pro ty starší. Přes hlavní sezónu pak máme k dispozici hřiště ZŠ Trávníčkova s umělým povrchem a potřebným atletickým vybavením. Tradičně se v létě pořádají atletická soustředění.

Za dobu působení našeho oddílu zde vyrostlo mnoho výborných atletů. Patří k nim např. Petr Hnízdil, mnohonásobný mistr republiky, vynikající dálkař a především trojskokan. V tandemu se svým bratrem Zbyňkem, také medailistou z mistrovství republiky dospělých ve skoku dalekém. Dále Jana Korešová, v současné době vícebojařka evropské úrovně, nyní v dresu USK Praha, začínala ve Stodůlkách. Skvělými výkony se pak prezentují svěřenci p. Zbyňka Urbana, zvláště pak Andrea Květová, aktuální držitelka národního rekordu v hodu oštěpem v dorosteneckého kategorii a medailistka mistrovství světa dorostu. Významné úspěchy má na svém kontě také Hanka Kadlecová, další ze svěřenkyň p. Urbana, medailistka z MČR žen. Nyní působí jako trenérka mládeže v našem oddíle a může tak předávat své cenné zkušenosti dál.