Bronz z MČR ve vícebojích


30.05.2011 00:33, Autor: Marek Keřka

 

Na MČR ve vícebojích stodůleckou atletiku vynikajícím způsobem reprezentovali tři mladší žáci: Karolína JirmanováJan Cvrček a Ondřej Štogl. Mladší žactvo absolvuje pětiboj (60m př, kriket, 60m, dálka, 800m) v rámci jednoho dne.

 

Mezi žáky skončil Ondra (1893 bodů) celkově na 8. a Honza (1881 bodů) na 9. místě. Oba začali svá vystoupení výraznými osobními rekordy na 60m př. Po kriketu, 60m a dálce, kde si vždy oba stodůlečtí borci zapsali výkon na hranici osobního rekordu (nebo si ho dokonce i o něco vylepšili), bylo pro oba reálné umístění v první desítce. 800m se sice nevydařilo zcela podle představ - zejména Honza Cvrček umí tuto trať zaběhnout v mnohem rychlejším tempu - ale už se začala projevovat únava. Ondra se tak v minisouboji našich závodníků nakonec natlačil před Honzu. Oba borci potvrdili, že patří k absolutní republikové špičce a výborná umístění v první desítce jsou vynikajícím úspěchem nejen pro ně, ale pro celý náš atletický oddíl.

 

Třešničkou na dortu pro naše barvy byla soutěž mladších žákyň. Kajdapatřící mezi širší okruh favoritek zápasila se zraněním kotníku, které si nešťastně přivodila týden před závodem. Svůj pětiboj přesto načla (podobně jako kluci) osobním rekordem na 60m překážek, když časem 10,22 vylepšila vlastní stodůlecký rekord. A nebyl to rekord jediný. Po ne zcela vydařeném kriketu, kdy bolavý kotník bolel víc než jinde, se Kajda pohybovala na průbežné sedmé příčce. Pak ovšem naprosto ovládla soutěž ve skoku dalekém výkonem 496 cm a vymazala tak z historických stodůleckých tabulek 12 let starý rekord Katky Pokorné v hodnotě 485 cm.

 

Před závěrečnou půlkou ztrácela Karolína na medaili pouhých 5 bodů, ale také soupeřky za zády dýchaly z nebezpečné blízkosti. Bylo jasné, že medaile připadne té závodnici, která se o ní nejvíce popere. Na osmistovce Kajda prokázala srdce závodnice a v novém stodůleckém rekordu (2:34.69) si doběhla pro fantastickou bronzovou medaili za celkové umístění. Jak Karolíně, tak Ondrovi s Honzou gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme za víc než vzornou reprezentaci oddílu.

 

Kompletní výsledky MČR ve vícebojích

 

| Autor: Marek Keřka


« Zpět