Pio skáče na ME družstev


17.06.2011 00:36, Autor: Marek Keřka

Švédský Stockholm bude tento víkend hostit mistrovství Evropy družstev. 12 nejlepších národních týmů Evropy změří svoje síly a české družstvo má vytyčený náročný cíl - vybojovat účast v elitní skupině, kam vloni postoupilo, i pro příští ročník soutěže. Sestupují tři týmy, takže se všichni naši reprezentanti budou snažit, abychom skončili nejhůře devátí.

 

A jak se soutěží? Ke každé disciplíně nastoupí za každý tým jeden jediný závodník. Dvanáctka soupeřů se pak utká a jejich výsledné pořadí je bodově ohodnoceno (12-11-10-...-2-1 bod). Pro celkové pořadí týmů je důležité nasbírat co nejvíce bodů, sčítají se bodové zisky mužů i žen. Jedná se o dramatickou podívanou - na každém záleží, jak si povede, protože může šance týmu zvýšit nebo naopak zhatit.

 

V trojskoku mužů bude české barvy hájit stodůlečák Petr Hnízdil (pro nás atlety Pio), nejlepší český trojskokan posledních let. V Evropské konkurenci to bude mít ovšem nesmírně těžké a jak sám uvedl: "12. místo bude znamenat naplnění očekávání". Papírově je opravdu nejslabší, ale zároveň má srdce závodníka, takže se můžeme těšit na dramatické chvíle u televizních obrazovek. Ano! Celé mistrovství Evropy totiž můžete sledovat prostřednictvím ČT4 živě!

 

 

ME družstev na ČT 4:

Sobota
14.35 až 18.00

Neděle
14.40 až 18.00

 

Tak držte palce a užijte si vynikající sportovní podívanou! Bude na co koukat! Pro úplnost ještě dodejme, že kromě Piáka bude na stadionu Českou republiku reprezentovat ještě Jana Korešová, výborná dálkařka, která kdysi s atletikou začínala také ve Stodůlkách.

 

více info na http://www.atletika.cz

nebo na stránkách ME družstev: http://www.stockholm2011.org/

 

| Autor: Marek Keřka


« Zpět