Přebor Prahy staršího žactva 2016


29.05.2016 10:36, Autor: Jan Pokorný

Stadion Děkanka hostil ve středu a čtvrtek letošní přebor Prahy staršího žactva. Účast stodůleckých atletů nebyla zdaleka tak hojná jako v minulých letech, ale neznamená to, že by zelené barvy nebyly vidět. Oddíl reprezentovali Franta, Bertík, Jeňáč a Michal. Z řad dívek se limitům přiblížily pouze Kajda s Káťou, která však vynechala kvůli zdravotním komplikacím.

Kajda na letošní přebor asi příliš v dobrém vzpomínat nebude, ve skoku do výšky chybělo k loňskému výkonu více než 10cm, potěšující však je, že nedostatky nejsou ani tak v technice či v nedostatku sil, ale spíše v nedokonalé koncentraci. Nic, co bychom nezvládli napravit. Situaci bohužel nezlepšil ani běh na 150m, ze kterého Kajdu kvůli administrativní chybě na poslední chvíli škrtli. Příště bude jistě lépe (jak také jinak) J.

Mezi chlapci byla však situace docela opačná. V osmi startech padlo sedm osobních rekordů a pět rekordů oddílových. První se do zápolení v kouli pustil Michal, který už od vydařené zimní sezóny čeká na prolomení jedenáctimetrové hranice, ale i jeho opakovaně přibrzdila snad přísná očekávání sama od sebe. 10.27m mu vyneslo finálovou účast a celkové 7. místo. Těsně za medailovými pozicemi zůstal na obou svých disciplínách Honza Lebl, jehož velmi solidní výkony – oddílový rekord 18.11 a 39.49 ve 150m resp. 300m mu vynesly pátá místa. Vzhledem k nedávné zásadní změně v Honzově přístupu k tréninku jsem si jist, že další zlepšení na sebe nenechá dlouho čekat. Výkonnostní stálicí je tradičně Bertík Moucha, který se dočkal zaslouženého medailového umístění, třech osobních a dvou oddílových rekordů – stříbrný ve skoku dalekém výbornou technikou a výkonem 587cm, smolné ale velmi kvalitní 4. Místo ve 300m (OR,čerstvý odd.R Honzy Lebla) časem 39,30 a třetí místo ve finále B v běhu na 100m př. v čase 15.36. V tradičně jako posledních probíhajících běžeckých disciplínách – 1500m resp. 1500m př. hájil zelené barvy Franta Fišer a v obou jeho startech si vedl znamenitě. Dvě významná zlepšení osobních maxim, dva oddílové rekordy a dvě bronzové medaile (4:48,91 resp. 5:06,92).

 

Sledujme společně postavení našich závodníků v republikových tabulkách. Dobrá práce, jen tak dál!

| Autor: Jan Pokorný


« Zpět