3. kolo MPD mladšího žactva


12.06.2019 13:42, Autor: Jiří Hejbal

Ve čtvrtek 30. května se za krásného slunečného počasí na stadionu Děkanka uskutečnilo velice povedené, v pořadí již třetí, kolo MPD mladšího žactva. Naši atleti a atletky bojovali ze všech sil, s disciplínami se poprali čestně a statečně, a to i přes fakt, že někteří měli vrhačské náčiní poprvé v ruce. Kvalitní výkony padaly jeden za druhým. 
Bodově nejpřínosnějším byl Julian Popko Děcký, který zapsal dohromady 16 bodů. Za skvělý výkon 49,50 m v hodu kriketovým míčkem si právem zasloužil 1. místo, ale také 11 bodů do celkového součtu. Nutno dodat, že na 2. místě se hodem do vzdálenosti 43,08 m umístil Martin Šimša a přispěl tak 9 body. Na ovále pak ještě Julian v závodu na 800 m vyhrál s časem 2:55,89 svůj rozběh, tento výkon stačil na pěkné 6. místo ohodnocené 5 body. 
Mezi dívkami, v osobním rekordu 9,09, zazářila Lucie Lokajíčková na 60m trati a vybojovala tím 2. místo a 9 bodů. Lucka běžela tak rychle, že kdyby soutěžila mezi chlapci, obsadila by 3. příčku.
V řadě úžasných výkonů je potřeba zmínit i vrh koulí žákyň, kde naše svěřenkyně rozmetaly konkurenci a dohromady získaly 22 bodů. Nejdále vrhla Nela Peterková, která výkonem 7,34 m brala 8 bodů za 3. místo. Pátou příčku obsadila Anežka Bronská (výkon: 7,02 m), hned za ní se o pouhé 2 cm kratším vrhem umístila Dominika Dudová. Další 3 body brala Markéta Adamková za 8. místo.
Gratulujeme k nádherným výkonům všech zúčastněných a novým osobním rekordům. Čtvrteční odpoledne, které jsme na Děkance strávili, bylo velmi příjemné a udělalo nám ohromnou radost. Děkujeme za účast a parádní reprezentaci našeho oddílu.

Hynek Merta, trenér mladšího žactva

| Autor: Jiří Hejbal


« Zpět