Muži na vítězné vlně


13.06.2019 07:32, Autor: Jiří Hejbal

Liga mužů má za sebou druhé dějství. Po vítězném prvním kole v Sušici se v neděli 9. června naši muži vydali dobýt Tábor a znovu uspěli.

Vynikající základ položili už naši chodci, a to o měsíc dříve v Milovicích. Pavel Fišer nenašel mezi zástupci konkurenčních týmů přemožitele a hned za ním zdatně sekundoval Křéňa. Dvacet bodů z chůze!

Přímo na prosluněném stadionu v Táboře pak do společné hromádky bodů začali přispívat i další borci. Hostující Martin Vachata ukázal, že ho forma neopouští a ovládl soutěž v dálce (689 cm), k tomu přidal druhé místo v trojskoku (13,60 m) a třetí místo na stovce (11,34 s), celkem 28 bodů pro náš tým!

Jenáč Pokorný se po roční pauze vrátil v plné síle a v krásném souboji v cílové rovince urval vítězství na půlce (1:54,66). Také na patnáctistovce ukázal soupeřům záda (4:05,27) a připsal tak 22 bodů.

Kometa letošní sezóny, Matyáš Koška, který v Sušici stlačil svůj osobák na 100 m hluboko pod 11 vteřin, také v Táboře tuto hranici prolomil a připsal si dalších 11 bodů za první místo. K tomu přidal druhé místo z dvoustovky za 22,45 s.

Dalším ze stodůleckých závodníků, kteří v Táboře dokázali zvítězit, je Michal Kulhánek. V trojskoku poprvé v životě zaznamenal 14 m a navázal na triumf ze Sušice. Další osobák přidal v dálce (646 cm, 6. místo) a tak je možná trošku škoda, že nenastoupil na stovku :)

Letos drží naši muži vysoký standard. Pět výše zmíněných borců, kteří ovládli své disciplíny, zdatně doplňoval zbytek týmu. Za zmínku určitě stojí osobní rekord Roberta Mouchy v dálce (680 cm, 2. místo), pokořená 50m hranice v oštěpu v podání Radka Mouchy (50,80 m, 3. místo), nebo 2. místo Tadeáše Štěpánka ve výšce (195 cm). Také Martin Žežulka předvedl vynikající osmistovku a přiblížil se na tři setiny ke svému osobáku (1:59,26 - 6. místo).

Zelené dresy byly v Táboře zkrátka pořádně vidět a můžeme se těšit do Vlašimi, kam pojedeme vítězit 22.června. Liga boj!

Výsledky 2. kola zde: https://online.atletika.cz/vysledky/39080

Zbyněk Hnízdil, vedoucí družstva mužů

| Autor: Jiří Hejbal


« Zpět