Víceboje žákyně

23.10.2011 00:19, Autor: Marek Keřka

Dne 15.10.2011, se již tradičně uskutečnily závody pražských vícebojařů všech kategorií, avšak nikoliv jako každoročně na Julisce, ale na strahovském USK. Za Stodůlky nastoupily naše mladší žákyně v čele jedinou starší žákyní. Za mladší nastoupily tyto bojovnice: Jirmanová Karolína, Švehlová Veronika, Patočková Barbora, Součková Dora, Neubauerová Marie a Špačková Jitka. Za starší zdatně pak Tučková Jana. Počasí nebylo nejhorší i sluníčko vysvitlo, takže se našim bojovnicím muselo závodit skvěle. Hned od první disciplíny se začalo z ostra a boj o placku mohl začít. Na překážkách si vyrovnala naše Kajda osobní a to časem 10.22 kde po famozním startu "zvrtala" zbytek tratě doběhla nakonec 2. Jako druhá z našich doběhla v čase 12.38 Verča, dále následovala Dorka 12.69 a pod 13 sekund se dostala ještě Bára, která zaběhla také velmi pěkných 12.84. Po velkém přemlouvání se rozhodla Maruška, že teda ty překážky poprvé zkusí rovnou na závodech a nádhernou trojskokanskou technikou překonala 60 m př. za 13.40 a těsně jen o 2 setiny za ní Jíťa. Take Jáňa se vrhla po hlavě na překážky, ale na delší trať a to ma celou stovku plotů, kterou profrčela hluboko pod 20 sekund, přesněji za 19.19.
Po prvních disciplínách jsme se přesunuli na hod krikeťákem, kde jsme snažili dohnat bodové ztráty na závodnice před našimi. Opět nejlépe se na druhou disciplínu vrhla Kajda, kde s velikánskou námahou vytlačila alespoň těch 34.25m, což je o 10 metrů pod osobák. Takže utok na první příčku se nekonal. O něco lépe zabojoval zbytek Stodůlecké bandy, kde po Kajdě zaznamenala nejvíc bodů Baruš za vítečných 27.60, která porazila Verču, ta dohodila na vzdálenost 27.08. O něco méně pak Maruška 22 metrů. Dorka dala světový rekord ve vrhu krikeťákem 20.16, doufám, že si tuto techniku zapomatovala na kouli :) Jíťa se snažila jak se dalo, ale ta kulatá mrcha dolétla jen na 16.95. Po soutěži mladších žákyň nastoupila naše nejlepší sedmibojařka Janča na kouli, kde si dala osobní rekord, rovných 7.50m.
Jako další běžecká trať byla na pořadí hladká šedesátka, kde jsme měli dominovat a myslím, že si naše holčiny vedly výborně. Kajda si na tuto trať věřila, že by mohla zas nějaký ten bod stáhnout na vedoucí závodnici z Dukly. Časem 8.32 tuto trať Kajda vyhrála, ale nestáhla tolik bodů kolik jsme si mysleli, že by mohla. Na krátkém sprintu doslova zazářila Barča, kde s přehledem zvítězila svůj rozběh v osobním rekordu 8.79. Také Dorka vyhrála svůj běh časem 9.03 kde ji následovaly Verča s časem 9.32, těsně za Verčou Maruška s 9.40 a ještě těsnějším rozdílem Jíťa 9.46. Nebojácná Jáňule se snažila zabojovat ma výšce, kde vypotila pouhých 130, což mě po tréninku na soustředění trochu zamrzelo;)
Dálka jako jediná disciplína se konala na stadionu Přátelství, kde se zároveň konal fotbal. Holky nám nastoupily na předposlední disciplínu ve velmi nervozní náladě, protože se skákalo z 3 metrového prkna. Už v rozeskakování to byl boj, protože nám holky nedoskakovaly do písku. Ani tady nic nebylo předem jasného. Kajda si dělila vítězství s Terezou Semeckou z Dukly za rovných 5 metrů. jako druhá se nejlépe poprala se sektorem Dorka za moc pěkných 4.26, kde přeskočila Báru o 11 cm tedy 4.15, těsně pod 4 metrovou hranici se dostala Verča se 3.96 a po velkém trápení s prvními dvěma pokusy si Maruška vybojovala 3. pokusem pěkných 3.66. Jíťa, která také první dva pokusy nedoskočila se na 3. pokus zuřivě naštvala a skočila světový rekord, který nám bohužel nezměřili, protože to byl jako vždycky u dlouhých pokusů centimetrový přešlap, takže nám Jiťule naneštěstí nezaložila a obešla bez bodu.
Zatímco ml. žačky doskakoly svojí soutěž, Janička se nám pomalu, ale jistě chystala na svou závěrečnou disciplínu prvního dne. Na 150 metrové trati si nevedla vůbec zle a v prvním běhu si doběhla pro 7. místo časem 21.88. Janča měla tedy hotova a mladší byly ještě nervoznější než před dálkou, ale beze strachu se vrhly do své poslední disciplíny. V prvním běhu se představily Maruška s Jíťou. Holky ukázaly vícebojařského ducha a doběhly v solidním čase. Maruška 3:08,15 a Jíťa 3:18,37. V běhu druhém se běželo o poznání rychleji, kde si s vypětím všech sil doběhla Dorka v čase 2:47,68 pro 4. místo a jen těsně za ní Baruš pro místo 5. za 2:48,37. O 4 místa výše nad Bárou si doběhla pro čas 3:04,15. V posledním třetím běhu a zároveň nejrychlejším Kajda bojovala o celkovou 1. pozici, ale neměla to vůbec lehké. Musela duklácké závodnici nadělit nějakých 15 sekund. Ač povzbuzována celou stodůleckou tlupou se to o pár bodíku nepovedlo a časem 2:35,64 si doběhla pro krásné druhé místo.

Jana si musela na celkový výsledek počkat do neděle, kde tentokrát po boku stodůleckých žáků bojovala v dálce, oštěpu a půlce. Dálka není její silnou stránkou, přesto 408 cm bylo příjemným překvapením (15. místo). Oštěp se Janě povedl výborně, když o pouhý centimetr zaostala za metou dvaceti metrů a obsadila tak 6. místo. Průběžné výsledky naznačovaly, že běh na 800 metrů pořadím příliš nezamíchá, přesto se Janča vrhla do boje jako lvice. Druhé kolo je bohužel zrádně dlouhé a nohy po šesti disciplínách už také neběhají nejlépe. Ve finiši se Janča "propadla" na krásné 4. místo (5. celkově) a kulatý čas 2:51,00 jí přecejen v celkovém součtu o jednu příčku vpřed posunul. Gratulujeme k 10. místu a zisku 2787 bodů.
Všem závodnicím velmi děkuji za krásné a napínavé závody až dokonce. Už se nemůžu dočkat dalších vícebojů :)