Závěrečný zpravodaj muži

21.09.2011 00:20, Autor: Marek Keřka

Závěrečný zpravodaj muži

Nejlepší mužské týmy druholigových soutěží a týmy, které uzavíraly tabulku 1. ligy, se sešly na pražské Slavii, aby se v neděli 18. září rozhodlo, kdo bude mít v příští sezóně právo nastupovat ve vyšší soutěži. Bylo jasné, že šanci na postup máme pouze v případě, že se všecko sejde, ale každopádně jsme se chtěli o postup porvat, protože takhle vysoko jsme se ještě nikdy nedostali... a "běhám 1. ligu za Stodůlky" zní moc hezky.

Z adeptů na solidní bodový příspěvek chyběl především Michal Šťastný, který se bohužel opět potýká se zraněním. Určitou šanci na body měl i Jindra Bauer, ale ten byl zase příliš pracovně vytížen. Nakonec nás do bojů v nesrovnatelně tvrdší konkurenci, než jaká byla ve 2. lize, zasáhlo dvanáct. Nejlépe si vedl Jenáč, který nejprve ovládl osmistovku v novém osobním rekordu 1:54,96. Osobák přidal ještě na čtvrtce, kde mu 50,90 stačilo na pátou příčku. Na patnáctistovce už zase neměl přemožitele a tak přispěl do bodového součtu našeho družstva skvělými 28 body. Třetí vítěznou disciplínou pro naše barvy byl trojskok, kde Pio i přes zranění nezklamal a vyhrál. V dálce a na stovce už byl ale limitován výrazně víc a na body to nestačilo. Jenáč nebyl jediným, kdo lámal osobní rekordy. Nikolas potvrdil podzimní formu a v dálce si skočil pro nový osobák, který má nyní hodnotu 637cm. Stačilo to ovšem na pouhý bod.

Klasická sportovní odpověď na otázku, jestli máme šanci, zní: "Necháme tam srdce." Přesně tak vypadala naše situace. I když brzy začalo být zřejmé, že se mezi postupující týmy neprobojujeme, bojovali jsme až do konce. Z tribuny nás podporovala spousta věrných fanoušků a atmosféra byla navzdory chladnému a deštivému počasí úžasná. Postup se tedy nekoná, ale potvrdili jsme, že ve druhé lize patříme k absolutní špičce. Uvidíme, co přinese příští sezóna, zdali ještě všichni tahouni vydrží v zeleném a jestli se dravé mládí zase o něco zlepší. Rozhodně budem znovu chtít soupeřům ukázat, že na našich zádech je nápis Stodůlky...

Tabulka prolínací soutěže:
1. AC Domažlice                      167 b.
2. TJ Sokol České Budějovice    151
3. TJ Sokol Hradec Králové       137,5
4. USK Praha                          128
5. SK Nové Město nad Metují    120,5
6. AC Start Karlovy Vary           92
7. TJ Stodůlky Praha                90
8. AC Ústí nad Labem              85
9. ATletika Klatovy                  52
10. Hvězda SKP Pardubice        41

Tentokrát nás závodilo 12, nastoupili jsme 25 startů. Devíti závodníkům se podařilo získat alespoň bod.

Bodování stodůleckých závodníků:
1.    Jan Pokorný      28 b.
2.    Zbyněk Hnízdil   21
3.    Zdeněk Talácko   12
4.    Petr Hnízdil     11
5.    Nikolas Domín    5
6.    Michal Němec     5
7.    Martin Vaněk     4
8.    Michal Struška   3
9.    Jan Kmeť         1

Bez bodu se museli obejít Kuba Jirman, Karel Štogl a Martin Žežulka.

V následující tabulce jsou bodové příspěvky jednotlivých závodníků za celou sezónu. Je ovšem nutno říct, že body získané v prolínací soutěži mají větší váhu než body z 2. ligy.

Bodové zisky za celou sezónu:
1.    Jan Pokorný       134,75 b.
2.    Zbyněk Hnízdil    132,5
3.    Petr Hnízdil        114,5
4.    Martin Vaněk     84,5
5.    Zdeněk Talácko  47,75
6.    Jakub Jirman     43,25
7.    Nikolas Domín    41
8.    Michal Němec     36
9.    Michal Šťastný    24,5
10.    Jindřich Bauer    14
11.    Adam Jindra     13
12.    Michal Struška   12
13.    Jan Kmeť         7,75
14.    Petr Křenek      3,5
15.-16.    Jiří Hejbal      1,5
15.-16.    Martin Žežulka    1,5
17.    David Štengl    1
18.    David Woller    0,5

výsledky

Děkuji všem závodníkům za jejich nasazení pro tým. Děkuji také všem fanouškům za jejich podporu, která je znát a podepisuje se na výkonech závodníků. Byla to výborná sezóna, ale věřím, že můžeme být ještě lepší. Hodně sil do přípravy na sezónu 2012!

Zbio

| Autor: Marek Keřka