Kdo je nejlepší?

23.09.2011 00:24, Autor: Marek Keřka

- Stodůlky! - Stodůlky jsou co? - Nejlepší!

Tuto starou pravdu je potřeba soupeřům občas připomenout. Soupeři našeho mladšího žactva si ji budou pamatovat po včerejším finále MPD asi ještě hodně dlouho. Zelená stodůlecká legie totiž svoji spanilou jízdu pražským přeborem zakončila senzačním druhým místem.

Vše začalo štafetami, které jsme s přehledem ovládli. Následovalo dominantní představení našich dálkařů s pikantním vyústěním, kdy Tadeáš Štěpánek vypálil rybník dálkařům "specialistům" Honzovi Cvrčkovi (4.83) a Ondrovi Štoglovi (4.73). Pomohl mu k tomu přesně o půl metru zlepšený osobní rekord (4.97). Stodůlečtí borci nakonec obsadili první tři příčky.

Po úspěšném vystoupení našich překážkářů (2. Zdenda Kubát - 10.44, 4. Jan Cvrček - 10.54) potvrdili svá semifinálová vítězství na hladké šedesátce Radek Moucha i Kajda Jirmanová (8.32). Radkova forma na šedesáti-metrové trati stoupá závod od závodu a výsledkem byl tentokrát čas 8.21, kterým porazil na hlavu všechny favorizované soupeře.

Stranou pozornosti většiny fanoušků mezitím válčil Matěj Sellner na kriketu. A i on dělal čest stodůleckému dresu. Vzepřel se všem papírovým předpokladům a hodem dlouhým 50.37 obsadil skvělé druhé místo. Kvalitu stodůleckých chlapeckých vrhů pak podtrhl vítěz šedesátky Moucha na kouli. Soutěži vévodil od začátku do konce, když jako jediný poslal všechny své pokusy za deset metrů. Jeho série měla navíc vzestupnou tendenci a tak mohl po posledním pokusu slavit nejen vítězství, ale i nový stodůlecký rekord - 10.79.

Během soutěže koulařů si odbyli svůj závod i půlkaři a půlkařky. Stodůlecký prapor tady nesla zejména Bára Patočková, která časem 2:46.35 vybojovala 4. místo. Ve velmi kvalitní chlapecké konkurenci se neztratil nováček ve stodůleckých barvách Vilém Merta. Přestože jako ročník 2000 měl proti sobě o rok či dva starší soupeře, podařilo se mu urvat cenné 2 body (navíc v kvalitním čase 2:42.11).

Že dálkařský sektor patří stodůleckým barvám definitivně stvrdila svým vítězstvím v soutěži dívek Kajda Jirmanová. Přes problémy s rozběhem nakonec předvedla velmi solidních 4.89, čímž překonala druhou v pořadí Zafarovou o téměř půl metru.

Zároveň probíhaly běhy na 150m. Dorka Součková si i přes nařízené opakování toho svého dosprintovala v novém osobním rekordu 21.93 pro vynikající 5. místo. Ondra Štogl (20.88) byl mezi chlapci dokonce o jednu příčku lepší. Navíc jeho bodový zisk podpořil na 8. místě Jirka Zahradník (22.26).

Před závěrečnou výškou clapců byly karty rozdány takto: Jasně vedla Slavie A, druhé byly Stodůlky, ale jen půl bodu před ambiciózní Kotlářkou. Zdenda Kubát (1.41) i vítěz dálky Tadeáš Štěpánek předvedli svou třídu a obsadili 3. respektive 1. místo. Tadeáš navíc přidal další osobní rekord v podobě překonání výšky 1.52, čímž zároveň posunul svůj vlastní stodůlecký rekord o další dva centimetry. A všechny tři jeho pokusy na 1.55 dávaly tušit, že zlepšování rekordu nemusí být zdaleka konec. Uvidíme, co Tadeáš předvede na utkání Praha-Brno.

V konečném účtování slavila vítězství suverénní Slavie A (267,5 bodů), druhé místo vyválčili Stodůlky (165) a třetí skončila Kotlářka (159). Mladší žáci tak dosáhli historického úspěchu. Celému týmu patří velký dík a gratulace za předvedené výkony. I atleti, kteří se umístili (a někdy velmi těsně) mimo bodovanou desítkou, se vydali ze všech sil a předvedli skvělé výkony. A přesně takhle se závodí za Stodůlky!

| Autor: Michal Němec

| Autor: Marek Keřka