MPD - kvalifikace ml. žactva

05.04.2011 00:28, Autor: Marek Keřka

3.5. se konalo II. kolo kvalifikačních skupin MPD mladšího žactva. Kvalifikace je čtyř-kolová, když po úvodním přespolním běhu následují 3 kola dvojbojů (60m-výška, 150m-koule, 600m-kriket, 60m př-dálka). Po odebrání bodů družstvu PSK Olymp Praha (které nasadilo 12 závodníků Újezda nad Lesy, aniž by alespoň jeden z nich měl vyřešeno hostování) jsme se dodatečně posunuli na 1. místo v pořadí I. kola (přespolní běh).

II. kolo se pro nepřízeň počasí přesunulo do haly na Olympu. Hned v údovu byly k vidění štafety 4x100m, které se ukázaly jako jeden z vrcholů dne. Na poslední předávce měla totiž štafeta USK náskok cca 10m na naši štafetu A (v eltiním složení Jirmanová, Součková, Cvrček, Štogl). Ondra Štogl ale ukázal srdce bojovníka, finišmana USK dotáhl a na šachovnici se těsně dostal před něj. I ostatní naše tři štafety si nevedli vůbec špatně (štafeta B byla celkově 3.). Pomáhala jim k tomu skvělá fanouškovská podpora jak všech členů týmu, tak zejména rodičů, kteří během celých závodů neváhali povzbuzovat všechny členy našeho týmu a nejen své ratolesti.

V následujících dvojbojích sváděli stodůlečtí atleti vyrovnaný boj s početní přesilou borců z USK. Podařilo se nám ukořistit několik dvojitých prvních míst: Radek Moucha (150m-koule), Honza Cvrček (600m-kriket), Kajda Jirmanová (60m př-dálka). Všech 16 účastnících se stodůleckých žáků ukázalo, že dokáže konkurenci pěkně zatopit a to třeba i ve svých ne zrovna nejoblíbenějších disciplínách. Důkazem budiž první místo Báry Patočkové na trati 600m.

Kromě spousty osobních rekordů se urodily i dva rekordy stodůlecké. Prvním z nich byl skvěle takticky zvládnutý běh na 600m v podání Jana Cvrčka. Ten se nenechal vybláznit zběsilým nástupem bězce USK, který své síly hrubě neodhadl. Na Honzovo zrychlení v závěrečných 150 metrech žádný ze soupeřů nestačil a tak náš běžec proťal cílovou pásku s pohodlným náskokem 2 vteřin v čase 1:51.92.

Druhým rekordmanem se stal Tadeáš Štěpánek, který soutěž ve skoku vysokém proměnil ve one man show. Když se zápisem 133cm skončili v soutěži Zdenda Kubát a výškař USK, měl Tadeáš jisté první místo. Na stojany si nechal nastavit výšku 140cm, kterou by překonal svůj dosavadní osobní rekord o 2 cm. Jak tato, tak i další postupné výšky (143 a 146) padly za bouřlivé podpory celé haly hned na první pokus. Následovalo zvýšení na 150cm. První pokus se ovšem příliš nevydařil. Při následné opravě už Tadeáš pokus neuspěchal, nechal ho vystoupat a s přehledem a malou rezervou laťku překonal. Pokusy na 153 vypadaly sice nadějně, ale množství předchozích absolvovaných výšek očividně sebralo Tadeášovi dost sil. Tak snad příště. Nicméně výkonem 150cm Tadeáš překonal o 5cm 8 let starý rekord, jehož držiteli byli Tomáš Jorníček a Kuba Jirman.

V konečném účtování se stodůleckým žákům podařilo zvítězit s menším náskoskem před USK. Po II. kole tak máme 14 hlavních bodů a jasně vedeme kvalifikační skupinu C před USK a Slavií "C" se shodně 11 body.

| Autor: Michal Němec

| Autor: Marek Keřka